3 letisztult lakóépület – fókuszban a kerámia homlokzatburkolatok
Kerámia homlokzatburkolat referenciáink közül bemutatjuk három letisztult lakóépület projektünket, ahol a luxus megjelenést nagytáblás kerámialapjainkkal valósították meg a tervezők. A három referencia első ránézésre hasonlóságot mutathat, ám mindegyiken másik kerámia homlokzatkollekciónk található.
A családi ház tömegkialakítását elsősorban az extrém lejtős 41%-os terep határozta meg. A kétszintes épület lépcsőzetes támfalakból fejlődik ki, organikus geometriára alapozott szerkesztéssel. A különleges formavilágú családi villa épület egységes külső homlokzat burkolatot kapott. A Cotto D’Este/Kerlite Buxy 100×300 cm méretű 3,5 mm vastag nagytáblás vékonyított kerámia lapjait ragasztott rétegrenddel láthatjuk az épületen.
A NARA Studió tervezői kihasználták SFERA Kerámia burkolata kollekcióinkban rejlő lehetőségeket, ugyanis a nagytáblás burkolat nem csak a tömör homlokzati szakaszokon, hanem a ház különleges karakterét adó fedett nyitott terek vízszintes szakaszain és pillérein is megjelenik, valamint a kollekció azonos színű és textúrájú, de csúszásgátló tulajdonságú kültéri padlóburkolata a medence körüljáró padlóján teremt biztonságos teret az önfeled kikapcsolódásnak.
Klasszikus “házformájú” családi házon a Cotto D’Este/Kerlite Materica 100×300 cm méretű 5,5 mm vastag nagytáblás vékonyított burkolata látható. A fehér színű finoman textúrált lapokat az ablak és ajtónyílások körül antracit burkolatsávok egészítik ki. A átszellőztetett rétegrenddel készült Kerlite kerámia homlokzatburkolat a tetőszakaszra is felfut és a rejtett ereszkialakításnak köszönhetően egy homogén, letisztult épület tömeg valósulhatott meg.
A szabálytalan alakú, déli irányban erősen csúcsosodó, nyugat keleti irányba pedig meglehetősen lejtős telken épült lakóépület homlokzatán is világos színű, átszellőztetett rétegrenddel készült homlokzatburkolat kollekcióink látható. A Margres/Linea Subway burkolata a homlokzat mellett a fedett nyitott terek vízszintes kinyúló konzoljain és az épület körül a terepadottságok miatt szükséges támfalakon is visszaköszön. A ház páratlan panorámával rendelkezik, majdhogynem 180°-ban tárul elénk Budapest látképe és a Duna, az épület koncepcióját erre a látványra építette fel Koch Péter építész tervező.